This content is only available in Hungarian.
A CEFIC idén ünnepli alapításának 50. évfordulóját, melynek keretében májustól októberig több rendezvényt szentelnek az évfordulónak. Az első rendezvényre, melynek előkészületeiről korábban beszámoltunk, május 30-án került sor: A MAVESZ delegáltjaként Horváth Réka a BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki Karának hallgatója vett részt a rendezvényen, sajnos a vezető tudósok közé meghívott Karikó Katalin egyéb elfoglaltsásai miatt nem tudott résztvenni a rendezvényen.
Összességében 34 vezető tudós (vegyész, vegyészmérnök, biotechnológus), közöttük két Nobel-díjas professzor és 21 PhD és egyetemi hallgató gyűlt össze szerte Európából Brüsszelben a Metropole hotelben, hogy újból elkészítsék az 1927-es Solvay konferencia ikonikussá vált képét. Ezen a világhírű fotón a kor legnagyobb tudósai láthatóak, beleértve Marie Skłodowska-Curiet és Albert Einsteint.
Európa vezető vegyipari gyártó vállalatainak 25 legfelső vezetője szintén részt vett a rendezvényen. Részvételükkel szerették volna megerősíteni az ipar és a tudomány együttműködésének fontosságát és kifejezni támogatásukat a tudományos kutatások és az innováció iránt, melyeknek kiemelkedően fontos szerepe van az EU Green Deal céljainak megvalósításában.
Martin Brudermüller, a Cefic elnöke és a BASF első számú vezetője a következőket nyilatkozta: “Izgatottan vártam a mai napot, amit a világ vezető tudósaival és Európa kiemelkedően tehetséges fiatal kutatóival tölthettem. A fiatal generáció fogja meghatározni a Green Deal sikerét és Európa vegyiparának jövőjét, mely a világ vegyiparának második legnagyobb kutatási és innovációs befektetője a maga 9 Mrd eurós évenkénti K+F+I ráfordításával. Tehát Európa jövője szempontjából rendkívül fontos az ipar valamint a tudósok jelenlegi és következő generációjának kapcsolatteremtése.”
Horváth Réka a következőket nyilatkozta a rendezvény előtt: „Már nagyon fiatal korom óta érdekelt a minket körülvevő jelenségek magyarázata. A válaszok keresése számomra mindig is egy magával ragadó és örömteli tevékenység volt, olyannyira, hogy úgy hiszem, az ez iránti lelkesedésem miatt döntöttem úgy, hogy elméleti kémikus leszek. Azonban a tudást és annak megszerzését nemcsak önmagában tartom gyönyörű dolognak, hanem úgy vélem, az ismereteinket fontos fel is használnunk, hogy jobbá tehessük a világunkat. Azért is várom ezt a konferenciát, mert úgy gondolom, ez olyan szakmai kapcsolatok és barátságok kezdete lehet, amelyek hozzájárulhatnak e nemes cél eléréséhez, és emellett a saját fejlődésemhez is a jövő kutatójaként.” (Horváth Réka az ülő sor jobb szélén látható a képen)
A fiatal tehetségek projekt feladatokat kaptak, melyek eredményéről a CEFIC októberi éves kongresszusán számolnak majd be. Ugyancsak akkora időzítik a CEFIC ünnepi kiadványát is a képekkel és a nap során készített interjúkkal.
1990-2024 MAVESZ All rights reserved | web: Hedi webdesign